Haber Arşivi

Gösterilen Kayıt : 120 Toplam Kayıt : 26

Prof. Dr. Osman Ersoy’ u anma etkinliği

Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nin Eski Dekanı, alanımızın ilk Türk profesörü değerli hocamız Prof. Dr. Osman Ersoy, ölümünün 10. yıl dönümünde Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Muzaffer Göker Salonunda Bölümümüz tarafından düzenlenen etkinlikte saygı ve rahmetle anıldı.  

Atatürk Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü-Bilgi Kulubü ziyareti

54.Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde Atatürk Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü-Bilgi Kulubü’nün davetiyle Erzurum’da buluşarak Kütüphane Haftası’nın son günlerini birlikte kutladık.Bölüm ve kulüp olarak göstermiş oldukları misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Topluluk İsmimiz Değişmiştir

Ankara Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın 2017-2018 Akademik Yılı’nda öğrenci toplulukları için hazırlamış olduğu yeni yönergeye göre topluluk isimlerinde “Öğrenci Topluluğu” ibaresi bulunması gerektiğinden “Ankara Üniversitesi Bilgi Topluluğu” olan adımız “Ankara Üniversitesi Bilgi-Sizsiniz Öğrenci Topluluğu” olarak değiştirilmiştir.

Bugün Fakültemizde Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.’de Bilgi Uzmanı olarak çalışan Sayın Semih İşevi’nin katılımıyla İşletmelerde Bilgi ve Belge Yönetimi ve Şişe Camda Bilgi ve Belge Yönetimi Uygulamaları konusunda hazırladığı sunumuyla söyleşimizi gerçekleştirdik. Verdiği değerli bilgilerden dolayı kendisine çok teşekkür ederiz. Söyleşimize katılan değerli hocalarımız, arkadaşlarımız ve misafirlerimize katılımlarından dolayı çok teşekkür ederiz.

53. Kütüphane Haftamız Kutlu Olsun.

53. Kütüphane Haftamız kutlu olsun. Bu yıl yedincisini kuracağımız köy kütüphanesine destekleriniz ve Bilgi topluluğu olarak çıkardığımız Bilgi-Sizsiniz dergimizin yeni sayısını görmeniz için sizleri standımıza bekliyoruz.

“KİTAP DESTEK VI” Samsun Ayvacık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu

Ankara Üniversitesi  Bilgi Topluluğu olarak 5 senedir sürdürdüğümüz “Kitap Destek” projemizin altıncısını bu yıl gerçekleştirdik. Her yıl olduğu gibi bu yıl da arkadaşlarımızla birlikte sene başından başlayarak özverili çabalarla kitabevleri, yayınevleri, kırtasiyeler ve değerli hocalarımızdan ve meslek büyüklerimizden destekler alarak başarılı bir çalışmaya imza attık. 26 Mayıs 2016 günü Samsun Ayvacık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’na […]

TKD Kampüs ve Bilgi Topluluğu ortak çalışmasıyla olan Kastamonu BBY Bölüm Başkanı Prof Dr. Sayin Hasan Sacit Keseroğlu ile “Antik Çağda Bilim ve Kütüphane” başlıklı söyleşimizi gerçekleştirdik.

TKD Kampüs ve Bilgi Topluluğu ortak çalışmasıyla olan Kastamonu BBY Bölüm Başkanı Prof Dr. Sayin Hasan Sacit Keseroğlu ile “Antik Çağda Bilim ve Kütüphane” ana başlığı adı altında konuştuk. Hocalarımız; Prof Dr.Sayin Oya Gürdal Tamdoğan, Prof Dr.Sayin Doğan Atılgan ve TKD Genel Başkanı Sayin Ali Fuat Kartal’ın katılımıyla söyleşimizi gerçekleştirdik.  

Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü 60.Yıl Sempozyumu

DİL ve TARİH COĞRAFYA FAKÜLTESİ  BİLGİ ve BELGE YÖNETİMİ BÖLÜMÜ 60. YIL SEMPOZYUMU        14 Kasım 2014 tarihinde Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Farabi Salonu’nda gerçekleştirdiğimiz meslek eğitimi kapsamında kuramsal ve pratik düzlemde günümüze ilişkin ve geleceğe yönelik saptamaları yapmayı amaçlayan sempozyumda; yeni kurulacak ve/veya henüz öğretime başlamamış BBY Bölümlerine 60 yıllık deneyimin […]

“Kitap Destek V” Burdur-Tefenni 75. Yıl Başpınar İlkokulu

Ankara Üniversitesi Bilgi Topluluğu olarak dört yıldır durmadan çalışarak devam ettirdiğimiz “Kitap Destek!” projesinin 5. sini başarıyla gerçekleştirdik. Projemizin ilk ayağında Bilgi Topluluğu takım arkadaşlarımız ile birçok kurum, kitabevleri ve yayıncılar ile görüşüp hedefimiz olan çocuklarımıza uygun materyal ve kitapları topladık. Büyük bir özveri ile tasnif etmiş olduğumuz 2000’i geçkin kitap, kırtasiye malzemeleri, oyuncaklar ve […]

KARİYER GÜNLERİ ARDINDAN…

Ankara Üniversitesi Bilgi Topluluğu olarak 7-8 Mayıs 2015 tarihlerinde Ankara Üniversitesi Tandoğan Yerleşkesi Kırmızı Salon’da gerçekleştirdiğimiz “Ankara Üniversitesi Bilgi Topluluğu Kariyer Günleri 2015″ etkinliğimizde; mesleki camiamızın değerli isimleri, birbirinden değerli kütüphane yöneticileri ve bölüm mezunlarını istihdam eden bilgi sektörü şirketleri; mesleki bilgi, tecrübe ve önerilerini bizlerle paylaştılar. İki günlük kariyer günleri sürecinde ilk gün “Kütüphanelerde […]